Oficiální webové stránky Moocher Models

PROBĚHLO – E-day 2018

„Letošní E-day bych hodnotil jako velice vydařený“

Dne 28.09.2018 se stalo českým modelářským centrem výstaviště v Lysé nad Labem, kde se konala každoroční výstava E-day 2018. Výstavu pořádá sám výrobce kvalitních stavebnic Eduard, který se letos postaral o kvalitní prostory s kvalitním osvětlením. Vše začalo příjezdem na výstavu, kdy nás vyděsila zhruba dvěstěmetrová fronta, která vedla skoro až na roh ulice. Něco šíleného, co jsem doposud na žádné výstavě nezažil. Vystavovatelé se hned po příchodu mohli těšit ze stavebnice Spitfire 1/72 ve speciální edici pro tuto výstavu. V hlavní hale se pak dělo něco, co bych nazval apokalypsou. Lidí zde opravdu nebylo málo, nicméně vše probíhalo tak, jak mělo. Na návštěvníky zde čekalo spoustu doprovodných akci, jako byl vystavený kokpit Mig-21, do kterého jste mohli nejen nahlédnout, ale i sednout. Další věcí byla přehlídka RC modelů tanků, kterým organizátoři připravili skvělý terén z písku a v poslední řadě mnoho besed „Kotel“ o různých tématech v modelařině. Hlavním krédem výstavy byly ale modely. Sešlo se jich opravdu hodně v každé kategorii, což se málo kdy vidí. Bylo tedy na co koukat a nad spoustou modelů zůstaval rozum stát. Opět jsem se ujistil, že šikovnost a kreativita modelářů nezná hranic a stále je čím překvapit. Nejvíce jsem byl ohromen výstavou modelů žáků a dětí. Je obdivuhodné, jaké modely dokáží postavit a s jakou pečlivostí dokáží model dotáhnout do konce. Je to velice příjemné, když je vidět, že tento koníček zajímá i mladší generaci.


Z leva: David Damek, Martin Moocher Louda, Ondřej Dvořák

V průběhu výstavy proběhlo hned několik workshopů pod vedením zkušených modelářů, ale také i autentický nálet Spitfire na vlak, který v poobědních hodinách vyjížděl na předem domluvené místo, kde prohnal nad vlakem svého Spitfira Radim Vojta. Jednalo se o skvělé doplnění programu, který se ale neobešel bez komplikací. Jednou z nich byl přeplněný vlak, který měl za následek, že spoustu návštěvníků letadlo jen slyšelo a v další řadě se změnilo na poslední chvíli místo střetu a tím pádem vznikl problém s výhledem na Spita. Nicméně byla to velice příjemná zkušenost pro mnoho lidí a věřím, že těmto akcím není na modelářských výstavách konec.


Foto zdroj Youtube.com / ClassicTrainers

Závěrem bych chtěl pořadatelům poděkovat za skvělou akci, která naprosto předčila minulý ročník. Kvalitní modely, mnoho prodejců, skvělé občerstvení (s občasnou dlouho frontou) a hlavně skvělá atmosféra, která mezi nás modeláře bezesporu patří. Těšíme se na další ročník.

Fotoreport z výstavy:

Foto by Chmell Scale Models:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *