Oficiální webové stránky Moocher Models

PROBĚHLO: PilsenKit 2018

Jak už to každým rokem bývá, i tento nám sezónu otevřela výstava PilsenKit. Místo konání bylo tradičně v areálu TJ Lokomotiva Plzeň. Areál představuje velký, výborně osvětlený prostor, který vyloženě vybízí k uspořádání výstavy modelů a konání workshopů. Nutno zmínit velké organizační schopnosti celého pořadatelského týmu v čele s Martinem Černým, jelikož celá výstava měla profesionální image a dokonale plynulý chod. Ne nadarmo se říká, že PilsenKit patří mezi jedny z nejlepších modelářských akcí u nás.

Sešel se slušný počet modelů, ačkoliv na můj vkus by jich bývalo mohlo být více. V několika případech se totiž sešlo jen pár kusů modelů v dané kategorii. I přes tuto skutečnost ale stále bylo na co se dívat. Příjemným zpestřením výstavy byl skákací hrad pro děti, který parádně oživil nejen atmosféru, ale také dal možnost k přilákání dětí do tohoto krásného světa plného modelů a kreativity. Za mě báječný krok! S velkou profesionalitou proběhlo také vyhlašování. Oproti vyhlašování na jiných výstavách bylo úderné, rychlé a zajímavé. Zajímavé z důvodu, že na projekčním plátně byly vždy promítány oceněné modely z dané kategorie. Myslím si, že opět to byl skvělý nápad.

Neodmyslitelnou součástí výstavy byla prodejní stanoviště různých prodejců s modelářským vybavením. V rámci programu se konaly workshopy pod vedením Michala Dostála, Zdeňka Šebesty, Martina Beneše a poprvé také mě. V tomto případě si myslím, že by si workshopy zasloužily lepší prostor. Přesto, k mému překvapení, byl zájem o workshopy nadměrný. Lidé přicházeli s nadšením nabít nové poznatky a zkušenosti. Nicméně umístění workshopů nelze brát jako mínus, jelikož svůj účel perfektně splnily a já bych touto cestou ještě jednou rád poděkoval pořadatelům za možnost workshop na výstavě realizovat. Děkuji vám!

 

Modelářská výstava PilsenKit 2018 se tedy postarala o příjemně strávený den v Plzni nejen s kamarády, ale i se všemi lidmi, které pojí nádherný koníček, a tím je modelaření. Těšíme se na další ročník PilsenKit 2019.

Své poznatky a zážitky můžete napsat do komentářů pod článkem.

Foto: ZDE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *