Oficiální webové stránky Moocher Models

Merkava Mk.1 1/35 Takom

Dlouhodobý rozestavěný projekt z řad IDF. Merkava Mk.1 je novinkou od firmy Takom v měřítku 1/35 a jedná se o velice kvalitní stavebnici bez potřeby doplňků. Samotná stavebnice obsahuje mnoho kvalitně zpracovaných rámečků s díly a plastovými pásy, které jsou dostačující a nemusí se dokupovat kované. Zde uvádím dosavadní postup stavby.

Slepení modelu bez detailů.

Tvorba protiskluzového povrchu Merkavy pomocí produktu od VMS a následná základová barva Mr.Surfacer 1200.

Jako základní barvu jsem použil barvu od Mr.Paint IDF Sand Gray a následně pomocí ostatních barev jsem domaloval detaily.

Pomocí olejů od AMMO (Earth a Dust) jsem dodělal detaily zaprášení a usazování špíny.

Práce s pigmenty na Merkavě musí být jemná a aplikovaná s rozumem, aby se nic nepřehnalo.

Práce na podvozku Merkavy byla obrovskou zábavou. Pomocí pigmentu a fixírky od VMS jsem nejprve nanesl na model fixírku jemně zředěnou pigmentem a následně jsem přidával vrstvy pigmentu, abych vytvořil strukturu, kterou jsem následně doladil barvou Brown Tamiya v kombinaci s Tamiya Flatblack. Na kola jsem použil jiný postup. Naředil jsem si pigment s fixírkou tak, aby mi spojení vytvořilo hustou kaši, kterou jsem štětcem nanášel na kola tam, kde jsem zašpinění chtěl mít. V blížícím se finále jsem ,,uchošťourem“ přebytečnou špínu setřel a detaily doladil olejem Earth od AMMO. Nakonec jsem vše ještě jednou přetáhl fixírkou, kterou jsem dávkoval do Airbrushe.

Po dokončení podvozku jsem se vrhl na bočnice, kterým jsem dal základ špíny olejem a nyní přijde práce s pigmenty.

Pokračování už brzy…. 🙂

7 Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *