Oficiální webové stránky Moocher Models

Stavba Spitfire Mk.VIII

Stavba začala nákupem stavebnice a pár komponent pro stavbu. Při mém velkém štěstí po doručení balíčku Eduard vyhlásil celoplošné slevy… Pech… Nutno dodat, že se jednalo o nejsložitejší stavbu, kterou jsem doposud realizoval.

Začal jsem kokpitem, kde jsem musel spoustu dílů jemně opracovat a slepit extrařídkým vteřinovým lepidlem. Po slepení jsem na kokpit nastříkal barvu Mr.Color 312 Green a poté zalakoval lakem Mr.Color Semigloss. Na kokpit jsem pak štětcem dodělal detaily černou barvou Tamiya Flat Black a hnědou barvou Tamiya Brown. Po domalování detailů jsem dolepil přístrojovou desku a nanesl nejprve hnědý, a potom tmavě šedý wash pro imitaci špíny a zvýraznění detailů. Ve finále jsem naznačil malé odřeniny, které vznikají při používání letounu a přilepil pásy.

Složení motoru bylo v podstatě jednodušší než kokpit do doby, než jsem se dostal k drátkování kabelů. Pomocí kabelů z USB kabelu jsem začal vteřinovým lepidlem natahovat všechny možné kabely, na které jsem přišel. Stavebnice nabízí již předpřipravené kabely, nicméně je velice složité prořezat blány po odlévání. Po kompletaci jsem nanesl Mr.Color Surfacer 1200 a poté černou barvu Mr.color Black a zalakoval opět lakem Semigloss od Mr.color. Pomocí stříbrné barvy aplikovanou suchým štětcem jsem zvýraznil detaily a naznačil opotřebení. Barvou Mr.Color Brass zase ovládací prvky motoru. Pak jsem složil a nabarvil šasí motor a připravil ho na montáž.

Nicméně přišla na řadu velká chyba, která mě stála práci navíc. Při zavření trupu a slepení křídel jsem nalepil i kolínka křídel, díky kterým jsem konstrukci celého motoru nedostal na své místo. Musel jsem tedy kolínka upižlat opatrně a motor zasadit, vycentrovat a přilepit k trupu, na kterém jsem již před lepením uřezal původní kryty motoru.

Letadlo jsem vymaskoval a začalo konečně barvení. Na tomto modelu jsem se těšil na techniku tvorby odřenin, kterou jsem zkoušel poprvé. Na letadlo jsem nanesl Mr.Color Surfacer 1200 a opravil chyby, předstínoval tmavě šedou barvou a na kořen křídla (část přiléhající k trupu) nanesl Mr.Paint Alluminium a po zaschnutí na kořeny nanesl Heavy chipping od AMMO.

Po zaschnutí jsem nastříkal na vrchní část Mr.paint Ocean Gray a na počítači vytvořil masky kamufláže, které jsem nařezal a pomocí srulované Tamiya pásky přilepil opatrně na letadlo, abych docílil polodifůzního přechodu kamufláže. V místech, kde jsem nanesl chipping, jsem pásku hodně osahal, aby lepila co nejméně a nedošlo ke sloupnutí barvy. Po vymaskování jsem letadlo nastříkal Mr.paint Dark Green.

Po zaschnutí barvy jsem kořene křídel namočil jemně vodou a párátkem tvořil odřeniny do úplné spokojenosti. Poté jsem letadlo zalakoval lesklým lakem Mr.color Clear a nanesl obtisky.

Po aplikaci obtisků jsem Spita zalakoval Mr.Color Semigloss a nanesl tmavě šedý wash, který jsem naředil z olejů od AMMO ve White Spiritu. Pomocí olejů od AMMO (Earth, Dark Mud, Black, White) jsem dodělal efekty opotřebení a doladil místa odřenin, které jsem dostínoval kombinací barev Tamiya Brown a Tamiya Flat Black airbrushem.

Společně s vrškem letadla jsem pomocí olejů Earth a Black dopatinoval i spodní část letadla.

Po dokončení jednotlivých prací jsem celé letadlo zalakoval opět Mr.color Semigloss, přilepil podvozek, anténu, vrtuli a bylo hotovo. Poté přišla na řadu podložka. Její tvorbu můžete vidět ZDE.

One Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *